NAPSALI O NÁS

Lidé si v Plchově užili festival Coutry na Pohodu
Plchov - Ve vesnici Plchov u Slaného se v minulých dnech uskutečnil první ročník festivalu Country na Pohodu.


3.8.2016:

SOUČÁSTÍ FESTIVALU bylo také westernové vystoupení pana Ladislava Špáni se svým koněm Sagarem.Autor: Foto: Soňa Berková

Celou akci organizovala hudební skupina Pohodáři a podívat se na ni přišlo pět set lidí. Návštěvníci festivalu si mohli poslechnout například kapely New Rebels, Dudas Band či Hluchavky. Součástí akce byla kromě hudby rovněž ohnivá show, westernové vystoupení či výuka country tanců. Pro zájemce byla připravena tombola se zajímavými cenami.

V rámci festivalu mohli lidé rovněž přispět do pokladničky, do níž se vybíralo pro Kristýnku Mikušovou z Plchova. Kristýnce byl v roce 2013 diagnostikován zhoubný nádor na mozku a od té doby podstoupila několik operací.

"Napadlo nás uspořádat v rámci festivalu charitativní akci a rozhodli jsme se podpořit právě Kristýnku. Domluvili jsme se s jejímaminkou a postavili na festivalu stánek s pokladničkou, do níž mohli lidé přispívat," řekla Kladenskému deníku pořadatelka festivalu Soňa Berková.

Jak deníku sdělila Soňa Hamzová, koordinátorka projektu Spolu pro Kristýnku, nakonec se podařilo do pokladničky vybrat krásných 12 065 korun: "Velké díky patří také Míše Beránkové, která předváděla ohnivou show a poté se sama vydala mezi návštěvníky festivalu vybírat peníze pro Kristýnku."

Podle Soni Berkové byl festival vydařený a již se začíná pracovat na druhém ročníku.

Autor: Šárka Štěpánková
Zdroj: https://kladensky.denik.cz/z-regionu/lide-si-v-plchove-uzili-festival-coutry-na-pohodu-20160803.html